Reklama

Gdy docentowi brakuje na benzynę

Gdy docentowi brakuje na benzynę

03.01.2007
Czyta się kilka minut
Szpitale dziecięce są kamieniem probierczym wrażliwości środowiska medycznego. Każdy niechętny gest lekarza, żądanie łapówki czy ucieczka przed odpowiedzialnością brzmią w nich mocniej niż w szpitalach "dorosłych. Tam również szczególnie mocno widać, że etos lekarski chwieje się w posadach.
K

Kilka miesięcy temu moje dziecko zachorowało.

Nietrafiona diagnoza jednego pediatry, zaniedbanie innego, półtora tygodnia bezcelowych wędrówek pomiędzy przychodnią a ostrym dyżurem - w efekcie w ciężkim stanie trafiło do jednego z krakowskich szpitali dziecięcych. Takie rzeczy się zdarzają. Zdarzyli się też dobrzy lekarze, dzięki którym przeżyło. Przez miesiąc spaliśmy z żoną na szpitalnych podłogach, łóżkach i plastikowych krzesłach, w wielkich jak koszarowe sypialnie salach i izolatce. Nic nie powinno mnie było zaskoczyć ani zszokować: w końcu przez cztery lata jako dziennikarz intensywnie zajmowałem się służbą zdrowia, odwiedzając wytłumione gabinety dyrektorów NFZ, lekarzy-hochsztaplerów i łapówkarzy, zrujnowane szpitale i luksusowe placówki prywatne. Kilka lat wcześniej krakowscy lekarze wyciągnęli mnie za uszy z poważnej choroby.

A...

14502

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]