Reklama

Ładowanie...

Projekt snobka

22.08.2017
Czyta się kilka minut
W TVN-owskim reality show, mającym przemieniać „niegrzeczne dziewczyny” w „damy”, jak w wielu podobnych programach mydli się oczy widzów hasłami o szczytnych celach. Co nie przeszkadza w usuwaniu uczestniczek, które nie przemieniają się w damy wystarczająco szybko i radośnie.
Iwona Radwan-Sado musztruje uczestniczki „Projektu Lady”, Radziejowice, grudzień 2016 r. BARTOSZ KRUPA / EAST NEWS
D

Dama nie musi mieć wielkich pieniędzy. Nawet gdy pieniędzy brakuje, wciąż można obcować z pięknem. Kiedyś przeczytałam inspirujące zdanie: »Jeśli masz akurat na bochenek chleba, to kup pół, a za resztę – bukiecik fiołków«”. Ten absurdalny cytat pochodzi z książki „Jak zostać Damą? Niezwykły poradnik dla kobiet”. Jego autorka, Irena Kamińska-Radomska, wykładowczyni i trenerka etykiety biznesu, protokołu dyplomatycznego, dress code’u i wystąpień publicznych, jest też mentorką i jurorką w programie, w którym kilkanaście „niegrzecznych dziewcząt” ma przemienić się w „damy”.

Polska lejdi

„Projekt Lady” to polska wersja brytyjskiego „Ladette to Lady”. Pierwszy sezon został wyemitowany przez TVN w zeszłym roku, drugi uprzyjemnia widzom tegoroczne wakacje. W programie biorą udział kobiety w wieku od 18 do 29 lat, które „nie dbają o maniery, imprezują do białego rana...

9316

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]