Reklama

Ładowanie...

Premier, gola!

25.09.2009
Czyta się kilka minut
Może faktycznie są inne priorytety? Gdzie indziej grają Mazurka? Jak ironizował jeden z uczestników debaty o mediach, nie ma potrzeby informowania społeczeństwa o Kongresie Kultury. Wszyscy potencjalnie zainteresowani tą informacją odbiorcy są na Kongresie.
Tomasz Wiech, Staszowscy parkourowcy wykorzystują budynek nieczynnego kina do ćwiczeń, Staszów 2008, ilustracja "raportu o kinematografii", Kongres Kultury Polskiej 2009
O

Odwołując się do terminologii piłkarskiej powiem tak: Platforma Obywatelska przegrywa ten mecz. Premier sam sobie strzela samobójcze gole.

Premier na urlopie? Premiera nie ma na Kongresie? Wystawił drużynę bez kapitana?

W pierwszym składzie Minister Kultury Bogdan Zdrojewski, minister Michał Boni, posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska, Jerzy Hausner, wiceminister Monika Smoleń. Sytuacja przypomina trochę historię, jak to 1400 intelektualistów, prawdziwa elita kraju pojawia się na zaproszenie z uroczystą wizytą, w galowych strojach, z prezentami, a gospodarza nie ma w domu. Wyjechał na ryby? Grzyby ?

Urlopy przerywa się w sytuacjach kryzysowych. Tak było dotychczas. A tak się składa że sytuacja z rozwiązaniami prawnymi i finansowymi w dziedzinie kultury jest sytuacją katastrofalną. Zaległości w edukacji kulturalnej dzieci i...

5116

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]