Reklama

Premier, gola!

Premier, gola!

25.09.2009
Czyta się kilka minut
Może faktycznie są inne priorytety? Gdzie indziej grają Mazurka? Jak ironizował jeden z uczestników debaty o mediach, nie ma potrzeby informowania społeczeństwa o Kongresie Kultury. Wszyscy potencjalnie zainteresowani tą informacją odbiorcy są na Kongresie.
Tomasz Wiech, Staszowscy parkourowcy wykorzystują budynek nieczynnego kina do ćwiczeń, Staszów 2008, ilustracja "raportu o kinematografii", Kongres Kultury Polskiej 2009
O

Odwołując się do terminologii piłkarskiej powiem tak: Platforma Obywatelska przegrywa ten mecz. Premier sam sobie strzela samobójcze gole.

Premier na urlopie? Premiera nie ma na Kongresie? Wystawił drużynę bez kapitana?

W pierwszym składzie Minister Kultury Bogdan Zdrojewski, minister Michał Boni, posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska, Jerzy Hausner, wiceminister Monika Smoleń. Sytuacja przypomina trochę historię, jak to 1400 intelektualistów, prawdziwa elita kraju pojawia się na zaproszenie z uroczystą wizytą, w galowych strojach, z prezentami, a gospodarza nie ma w domu. Wyjechał na ryby? Grzyby ?

Urlopy przerywa się w sytuacjach kryzysowych. Tak było dotychczas. A tak się składa że sytuacja z rozwiązaniami prawnymi i finansowymi w dziedzinie kultury jest sytuacją katastrofalną. Zaległości w edukacji kulturalnej dzieci i...

5116

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]