Reklama

Prawo do wyboru. I do porażki

Prawo do wyboru. I do porażki

22.02.2016
Czyta się kilka minut
Samotne kobiety mają prawo do swoich wyborów, także tych dotyczących macierzyństwa. Mają też prawo do porażki. I wyjścia z niej jako kobiety silniejsze, nawet jeśli porzucono je w sposób dramatyczny.
A

ANNA GOC: Jak samotna matka może rozumieć sugestię, że powinna „ustabilizować swoją sytuację rodzinną”? 

PROF. MARIA BEISERT, psycholożka, seksuolożka i prawniczka: Dla wielu samotnych matek to pytanie brzmi: „dlaczego nie zwiąże się pani z mężczyzną?”. Powody, dla których kobiety samotnie lub samodzielnie wychowują dzieci, można rozłożyć na skali – na jednym jej końcu będą matki, które nie chcą wiązać się z mężczyzną, na drugim – te, od których partner odszedł. A innego kandydata nie ma. Będąc na miejscu którejkolwiek z nich, odpowiedziałabym, że to ja właśnie mam ustabilizowaną sytuację rodzinną. I że wybrałam takie macierzyństwo. O tym, co za tym wyborem stoi, nie chcę i nie muszę mówić.

To nie zawsze jest wybór.

Taka strategia odpowiadania na tzw. pytania czy sugestie inwazyjne – a pytanie „...

3347

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]