Reklama

Prawa ręka papieża

Prawa ręka papieża

03.09.2013
Czyta się kilka minut
Wyczekujący konkretów w rządzeniu Kościołem mają konkret: Franciszek powołał nowego sekretarza stanu. Został nim dyplomata od zadań specjalnych.
Fot. REUTERS / FORUM
P

Papież Franciszek zaczynał już denerwować nawet niektórych swoich elektorów. Arcybiskup Nowego Jorku kard. Timothy Dolan w końcu lipca w wywiadzie udzielonym „National Catholic Reporter” żalił się: „Chcieliśmy kogoś ze zdolnościami menadżerskimi, z leadership, a do dzisiaj niewiele widać”. I dodał: „Oczekuję, że po letniej przerwie pojawi się jakiś sygnał zmian w zarządzaniu Watykanem”. Papież Franciszek zachwycił swoim stylem świat, ale w samym Rzymie słychać było pomruki, że „populizm”, że gesty i nic poza tym. Tymczasem Franciszek nie spieszył się, jego abominacja do splendorów, styl i treść codziennych homilii, on sam – już zaczął wywierać wpływ. Dla niektórych ludzi Kościoła wszystko to było niewątpliwie sygnałem ostrzegawczym, że ich epoka się kończy. Personalne i strukturalne decyzje papieża Franciszka do tej pory dotyczyły watykańskich finansów IOR-u i zarządu majątkiem...

9007

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]