Reklama

Ładowanie...

Prawa ręka papieża

03.09.2013
Czyta się kilka minut
Wyczekujący konkretów w rządzeniu Kościołem mają konkret: Franciszek powołał nowego sekretarza stanu. Został nim dyplomata od zadań specjalnych.
Fot. REUTERS / FORUM
P

Papież Franciszek zaczynał już denerwować nawet niektórych swoich elektorów. Arcybiskup Nowego Jorku kard. Timothy Dolan w końcu lipca w wywiadzie udzielonym „National Catholic Reporter” żalił się: „Chcieliśmy kogoś ze zdolnościami menadżerskimi, z leadership, a do dzisiaj niewiele widać”. I dodał: „Oczekuję, że po letniej przerwie pojawi się jakiś sygnał zmian w zarządzaniu Watykanem”. Papież Franciszek zachwycił swoim stylem świat, ale w samym Rzymie słychać było pomruki, że „populizm”, że gesty i nic poza tym. Tymczasem Franciszek nie spieszył się, jego abominacja do splendorów, styl i treść codziennych homilii, on sam – już zaczął wywierać wpływ. Dla niektórych ludzi Kościoła wszystko to było niewątpliwie sygnałem ostrzegawczym, że ich epoka się kończy. Personalne i strukturalne decyzje papieża Franciszka do tej pory dotyczyły watykańskich finansów IOR-u i zarządu majątkiem...

9007

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]