Reklama

Kasa Watykanu: ostatnia bitwa

Kasa Watykanu: ostatnia bitwa

02.12.2019
Czyta się kilka minut
Nie jest prawdą, że Watykan stoi na skraju bankructwa. Prawdą jest, że jego reformy ekonomiczne się nie powiodły. Choć pojawiły się znaki nadziei.
Żebraczka przed wejściem na pl. św. Piotra, Rzym, 2013 r. DAN KITWOOD / GETTY IMAGES
N

Naprawę finansów Stolicy Apostolskiej rozpoczął jeszcze papież Benedykt XVI.

Ale ani jego zamiary, ani ich wcielanie w życie przez Franciszka nie przyniosły, jak dotąd, spodziewanych efektów. Wydatki nadal rosną, transparentność finansów dalej jest pięknym, ale wciąż nieosiągalnym celem.

Sądny dzień

Trąby apokalipsy zagrały 21 października. Zadął w nie – nie po raz pierwszy – Gianluigi Nuzzi, włoski dziennikarz, autor książki „Giudizio universale. La battaglia finale di Papa Francesco per salvare la Chiesa dal fallimento” (Sąd ostateczny. Ostatnia bitwa papieża Franciszka o ocalenie Kościoła przed bankructwem). Jego poprzednie publikacje – „Vaticano Spa” (2009), „Sua Santità” (2012), „Via Crucis” (2015) i „Peccato originale” (2017) – także podejmowały ten temat. W każdej zamieszczał tajne – i w równie tajny sposób zdobyte – dokumenty, opatrzone własnym,...

18738

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

co się mieni Jezusowym i ewangelicznym - debatowanie o jego finansach, aferach, nieruchomościach, bankach, przekrętach

A o czym zwykle pisze Pan Szanowny? Serdecznie pozdrawiam.

bankach, przekrętach - często własnie o tym, co dla tego kościoła c h a r a k t e r y s t y c z n e

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]