Reklama

Ładowanie...

Powtórne przyjście

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
m

miałem sen. Śniłem, że wszystko potoczyło się niby wedle proroctw, ale... Nieprzyjaciel, co przed ponad dwudziestoma wiekami przyszedł na świat w zapyziałej Galilei, postanowił powtórnie zaszczycić ziemski padół swą obecnością. Nie zagrzmiały trąby, obyło się bez spadających gwiazd i ognistych deszczy. Słońce nie skakało jak piłka, nawet marna kometa nie przecięła nieboskłonu, a Lewiatan nie wylazł z oceanu i nie urodził się cielak z głową psa. Cieśla przyszedł żenująco cicho i pokornie. Przyszedł zobaczyć, czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi. Kłopot w tym, że nigdy nie miał ręki do wyboru destynacji. Już taki jest, że nawet z katalogu najlepszego tour-operatora i tak wybrałby jedyny hotel z grzybem na ścianach i widokiem na oczyszczalnię ścieków.
Wyobraź sobie, że Nieprzyjaciel – czczony obecnie przez bandę głupców jako Miłość i Miłosierdzie – postanowił przyleźć na...

4380

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]