Reklama

Polskie RFI zagrożone

03.02.2009
Czyta się kilka minut
Ponad 80 lat temu we francuskim eterze po raz pierwszy zabrzmiał język polski. Teraz prawdopodobnie zamilknie.
Z

Zarząd radia RFI likwiduje 6 z 19 sekcji językowych, w tym polską. Ponad 1600 osób podpisało się pod listem do Nicolasa Sarkozy’ego w tej sprawie. Są wśród nich: Wisława Szymborska, Agnieszka Holland, Władysław Bartoszewski, Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Seweryn, Roman Polański, Jerzy Skolimowski, Franciszek Ziejka, Jacek Saryusz-Wolski. "Z poczuciem niezrozumienia i żalu przyjmujemy projekt zniesienia emisji RFI w języku polskim - piszą. - W naszym przekonaniu zburzenie tego mostu łączącego Francję z Polską jest jedynie krokiem wstecz, wbrew naszym wspólnym interesom".

Sygnatariusze listu podkreślają kulturotwórczą rolę audycji w języku polskim oraz ich wkład w rozpowszechnianie języka francuskiego w Polsce. Pisząc o "wrażliwości polskiego społeczeństwa na głos Francji" apelują, by "odstąpić od tego niepożądanego projektu w imię wspólnej przyszłości...

6074

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]