Reklama

Podróż do krainy Marine

Podróż do krainy Marine

08.04.2017
Czyta się kilka minut
Gdy w czerwonych szpilkach wchodzi na scenę, wszyscy się podrywają. „Jesteśmy u siebie!” – krzyczą. Dzięki nim, ludziom swojskiej Francji, Le Pen chce zostać prezydentem.
Przewodnicząca Frontu Narodowego Marine Le Pen na wiecu wyborczym w Lille, 26 marca 2017 r. Fot. Kristina Afanasyeva / SPUTNIK / EAST NEWS
N

Na pierwszy rzut oka atmosfera jak na pikniku. Śmiechy, przekrzykiwanie się, wesołe śpiewy. W autobusie może 50 osób, głównie w średnim i starszym wieku. Są rodziny z nastoletnimi dziećmi, nobliwe starsze panie. Ale też młodzi w dżinsach i wyciągniętych swetrach. Mało odświętnych strojów. Uwagę zwraca elegant z apaszką, wyglądający na paryskiego „bobo”, jak określa się snobistycznych przedstawicieli klasy średniej.

Na przednim siedzeniu André Kalinarczyk, weteran partii z 25-letnim stażem. Zagrzewa innych. – Vive Marine! – woła. Odpowiadają mu słabe głosy ludzi zajętych rozmowami. – Ech, jakoś cicho. Atmosfera już nie taka jak kiedyś. Bywało gorącej – kręci głową André.

Wszyscy pasażerowie to aktywiści lub sympatycy Frontu Narodowego. Jadą z miasteczka Hénin-Beaumont na wielki wiec wyborczy w Lille. Na wiec swojej kandydatki na prezydenta: Marine Le Pen. Tej...

15671

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Le Pen może wygrać. Boje się o Francję

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]