Reklama

Po co komu grabki

Po co komu grabki

29.05.2017
Czyta się kilka minut
Chcecie zbudować przyjazną obywatelom republikę? Twórzcie place zabaw i pozwalajcie dzieciom na ryzyko – jak dorosną, same ją zbudują! Oto nasza propozycja na Dzień Dziecka.
il. ISTOCK // PIXABAY
W

W kwietniu na klatce jednego z bloków w warszawskim Miasteczku Wilanów zawisło nietypowe ogłoszenie. Anonimowy autor przekonywał w nim swoich sąsiadów, że ich mieszkania wkrótce stracą na wartości. „Dlaczego? Piaskownica na naszym podwórku to hałas i obcy pod oknem” – wyjaśniał. Dodawał, że wybrał to miejsce do życia z uwagi na ciche podwórko, bez obcych zaglądających w okna, a budowa piaskownicy obróci tę sielankę w ruinę.

Anons wywołał burzę w internecie. Dostało się wszystkim jak leci: matkom zbyt głośno strofującym swoje pociechy, deweloperom budującym niskie partery, słoikom nienawykłym do realiów życia w bloku, programowi 500 plus mnożącemu hordy rozkrzyczanych bachorów. Wśród skrajnych opinii zaplątało się tylko kilka refleksji nad duchem czasów, takich jak ten głos: „Za moich dawno minionych i niesłusznych czasów mówiło się: znamy się z nim jeszcze z piaskownicy, to...

17518

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

W punkt! Musimy w Polsce przypominac sobie o takich podstawowych rzeczach, jakos latwo zapomnielismy.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]