Reklama

Pendolino

Pendolino

07.06.2015
Czyta się kilka minut
Planeta Ziemia jest przepełniona i jeszcze ten cholesterol!

– Cholesterol najgorszy! – usłyszałem ostatnio jadąc pendolino. Usłyszałem od dwóch panów podróżujących po sąsiedzku. Nie tylko ja. Słyszał cały wagon, bo w pendolinie nie ma przedziałów, więc się niesie. – Jestem, rozumiesz, taki bardzo sensitive! Bez cholesterolu na treningu wyciskam więcej!
– Cała ta piramida żywieniowa jest zbudowana tak, żeby nas zabijać, żeby unicestwić całą ludzkość! Słyszę, że dla cukrzyków pieczywko wieloziarniste jest OK! No ja pierniczę!
– A ja, przyznam ci się, lubię sobie chrupnąć tak wieczorem. Na przykład wczoraj.
– To lekko przerażające, wiesz?
Cholesterol zabija fizycznie. Przeludnienie morduje moralnie. Coraz trudniej o intymność. Nie można zostać sam na sam z eschatologicznymi myślami. Okoliczności zmuszają cię do myślenia o diecie.
– Zjadłem wczoraj parę truskawek: pyk, pyk! Myślę: ile to było? 110! Nooo, 120...

5148

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ta cała "szybka kolej" jak na mój gust jest w ogóle niepotrzebna. To świecidełka. Jesteśmy zwartym krajem i gdyby zamiast świecidełek poddać rewitalizacji naszą sieć kolejową i doprowadzić do standardowych prędkości 90, 120, 160 km/h wszyscy byliby zachwyceni. Obyłoby się to dużo mniejszymi kosztami, szybciej (rewitalizacja nie wymaga tak żmudnych i długotrwałych uzgodnień) a zyski nastąpiłyby błyskawicznie. Pewnikiem dziennikarze i politycy kręciliby nosem, że "średniowiecze", że nie ma się czym chwalić, ale gospodarka dostałaby dzięki temu wspaniały prezent w postaci sprawnego i pewnego transportu, ale kogo to obchodzi? Świecidełka mają być i tyle!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]