Reklama

Pejzaże we mgle

Pejzaże we mgle

02.03.2020
Czyta się kilka minut
Kiedy wszystko spowija gęsta aura, zacierają się granice między ziemią i niebem, a według lokalnych wierzeń również między żywymi i umarłymi.
Kadr z filmu „Biały, biały dzień” MATERIAŁY PRASOWE
P

Pracą żałoby nazywają psycholo­gowie złożony proces przejścia przez obezwładniające poczucie straty. Ale jak tu opłakiwać stratę i zmierzać do pogodzenia się z nią, kiedy okazuje się, że osoba opłakiwana była kimś innym, niż wydawała się przez całe życie? Na dużym ekranie podobną historię opowiadał nam już choćby Alexander Payne w „Spadkobiercach” (2011). Lepiej jednak niż hawajskie wyspy szczęśliwe oddaje wspomniany wyżej dylemat surowa sceneria islandzkich Fiordów Wschodnich. A obdarzony szorstkimi rysami Ingvar Eggert Sigurðsson o wiele bardziej niż George Clooney sprawdza się w roli wdowca przygniecionego podwójną żałobą.

W filmie „Biały, biały dzień” pejzaż staje się zresztą jednym z głównych bohaterów. Kiedy wszystko spowija gęsta mgła, zacierają się granice między ziemią i niebem, a według lokalnych wierzeń również między żywymi i umarłymi, o czym informuje nas filmowy...

5324

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]