Reklama

Panika w Londynie

Panika w Londynie

15.09.2014
Czyta się kilka minut
Jeśli ona zabrała głos (pytanie: czy aby nie na sugestię rządu?), to nastroje na Downing Street musiały być katastroficzne.
C

Choć swe królestwo reprezentuje milcząco, tuż przed referendum, w którym Szkoci mieli zdecydować o niepodległości, królowa Elżbieta II przemówiła. W klasycznym stylu: opuszczając kościół w szkockim Balmoral Castle (ma tu rezydencję), monarchini wdała się w konwersację z poddanymi i rzuciła: „Mam nadzieję, że ludzie pomyślą o przyszłości z wielką ostrożnością”. Odebrano to jako sugestię, by Szkoci nie opuszczali Wielkiej Brytanii, choć pałac Buckingham zaraz obwieścił, że królowa nie włącza się w debatę i uważa, że głosowanie to sprawa Szkotów. Zabezpieczenie zrozumiałe: niezależnie od wyniku Elżbieta II pozostanie władczynią Szkocji.
Gdy czytelnik otrzyma ten „Tygodnik”, wynik referendum z 18 września będzie już może znany. Z badań wynikało, że Szkoci są podzieleni pół na pół. Wprawdzie większość sondaży wskazywała, że nieznaczną większość ma „opcja brytyjska”, ale starczył...

2559

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]