Reklama

Ładowanie...

Odwaga ducha

13.11.2017
Czyta się kilka minut
W Jezusowej przypowieści o talentach czytamy, że majętny człowiek, zamierzając udać się w podróż, przywołał sługi i powierzył im swój majątek.
P

Prawdopodobnie przekazał im wszystko, co posiadał. Dał „każdemu według jego zdolności”. To ważna uwaga. Świadczy o tym, że pan znał dobrze swoich poddanych i nie nakładał na nich zobowiązań przekraczających ich możliwości. Dalej czytamy, że „Po dłuższym czasie pan powrócił i zaczął rozliczać się ze sługami”. Ten remanent dla dwóch sług wypadł nad wyraz pomyślnie, ale dla jednego był katastrofą. I temu nieszczęśnikowi warto uważnie się przyjrzeć, gdyż do niego nam najbliżej, jeśli chodzi o nasze wywiązywanie się z zarządzania majątkiem nie kogo innego, jak tylko Boga.

Dwaj słudzy rozumnie zaryzykowali, solidnie wzięli się do roboty i pomnożyli majątek pana. Trzeci nie zaryzykował. Postanowił przeczekać. Sparaliżował go strach. A przecież pan nie oczekiwał od niego nadzwyczajnego wysiłku. Nie nałożył ciężaru ponad jego siły i nie spodziewał się niewyobrażalnego zysku. Słusznie...

3001

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]