Reklama

Odwaga ducha

Odwaga ducha

13.11.2017
Czyta się kilka minut
W Jezusowej przypowieści o talentach czytamy, że majętny człowiek, zamierzając udać się w podróż, przywołał sługi i powierzył im swój majątek.
P

Prawdopodobnie przekazał im wszystko, co posiadał. Dał „każdemu według jego zdolności”. To ważna uwaga. Świadczy o tym, że pan znał dobrze swoich poddanych i nie nakładał na nich zobowiązań przekraczających ich możliwości. Dalej czytamy, że „Po dłuższym czasie pan powrócił i zaczął rozliczać się ze sługami”. Ten remanent dla dwóch sług wypadł nad wyraz pomyślnie, ale dla jednego był katastrofą. I temu nieszczęśnikowi warto uważnie się przyjrzeć, gdyż do niego nam najbliżej, jeśli chodzi o nasze wywiązywanie się z zarządzania majątkiem nie kogo innego, jak tylko Boga.

Dwaj słudzy rozumnie zaryzykowali, solidnie wzięli się do roboty i pomnożyli majątek pana. Trzeci nie zaryzykował. Postanowił przeczekać. Sparaliżował go strach. A przecież pan nie oczekiwał od niego nadzwyczajnego wysiłku. Nie nałożył ciężaru ponad jego siły i nie spodziewał się niewyobrażalnego zysku. Słusznie...

3001

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pozdrowienia śle o. Waclawie, serdeczne

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]