Reklama

Ładowanie...

O co Kosciół nie musi zabiegać

21.09.2010
Czyta się kilka minut
W niektórych relacjach z podróży Benedykta XVI dostrzegłem wręcz zaskoczenie: ten Papież jest ekumeniczny! Ten Papież mądrze mówi o dialogu z innymi religiami! Ten Papież cierpi, tak jak my, a może jeszcze bardziej, z powodu przestępstw popełnianych przez księży!
P

Prognozy były niepokojące. Nawet my, zapowiadając relacje z podróży Benedykta XVI do Wielkiej Brytanii, napisaliśmy, że to będzie "pole minowe". Kiedy w samolocie dziennikarze zapytali Papieża o te niepokoje, wrogość, kontestacje, Benedykt XVI jasno przedstawił swój pogląd: "Kościół, który by przede wszystkim zabiegał o to, by być pociągający, zszedłby na manowce. Dlatego - wyjaśnił - że Kościół nie pracuje dla siebie, nie pracuje dla zwiększenia liczby swoich członków i w ten sposób zwiększenia swej władzy. Kościół pozostaje w służbie Kogoś Innego. Służy nie sobie, nie powiększaniu własnych sił, ale udostępnianiu orędzia Jezusa Chrystusa, wielkich prawd, wielkiej siły miłości i pojednania, które On niesie, które zawsze się zjawiają, gdy obecny jest Jezus Chrystus".

Protesty, jak wiemy, były. W sobotę 10 tysięcy osób - więcej niż przewidywano - przeszło w ...

4122

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]