Reklama

Topnieją lody

Topnieją lody

12.09.2006
Czyta się kilka minut
Niecałe sześć dni spędza Benedykt XVI w rodzinnych stronach. Chce odwiedzić miejsca i ludzi, z którymi zżył się w przeszłości. Ale na pewno będzie też mówić o przyszłości.
Na ulicy w Ratyzbonie
W

Watykanista John L. Allen Jr twierdzi, że Benedykt XVI to "poważny intelektualista, gorący obrońca wiary, człowiek głęboko wątpiący w zdrowie współczesnej kultury, skłonny korzystać z narzędzi dyscyplinujących Magisterium, gdy stawką jest kwestia wiary, lecz również człowiek wielkiej dobroci i pokory, zdolny wywołać uczucie głębokiej miłości i oddania u ludzi, którzy są blisko niego; człowiek, który uważany jest za twardego i kolegialnego zarazem, erudytę, choć troszczącego się o prostych ludzi".

Co ukształtowało charakter Papieża; charakter, który łączy pozornie niemożliwe do pogodzenia sprzeczności?

Baranek, lew i pies

"Wer den Dichter will verstehen, muss in Dichters Lande gehen" - podczas niedawnego spotkania na wadowickim rynku Benedykt XVI cytował Johanna Wolfganga Goethego. Kto chce zrozumieć papieża,...

17196

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]