Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Nowe buty

Nowe buty

01.06.2015
Czyta się kilka minut
W Krakowie przy ulicy Karmelickiej jest sklep z butami, a różni go najpewniej od innych tego typu placówek pewien interesujący detal oferty.
O

Oto pośród stosów par butów o fasonach raczej zwykłych stoi but, który nie ma pary. But ten nie ma brata, bowiem producent dostarczył tylko egzemplarz na lewą nogę. Stoi ów samotnik na wystawie i jest do kupienia, dodać tu trzeba, że nietanio – kosztuje on bowiem ponad dwieście złotych. Rzecz jasna, nie jest to but zwykły, jest to model używany na ogół przez klaunów, co znaczy tyle, że jest on skrajnie fikuśny i duży. Kolorowy. Jest to but – powiedzmy szczerze – dla pajaca, i to w dodatku jednonogiego. Odpowiedzi załogi na pytanie, czy oto można domówić sobie but identyczny, ale na nogę prawą, rozczarowują. Sprzedawczyni o bucie samotniku umie rzec coś bardzo nieprzekonującego, wyraźnie błąka się ona po pustych sawannach motywacji – swojej, szefostwa placówki oraz producenta, a zatem domówienie raczej wyklucza, a motyw zaś objaśnia słowem oklapłym ostatnio – CIEKAWOSTKA.
...

3530

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]