Reklama

Nowa epoka

Nowa epoka

23.01.2017
Czyta się kilka minut
Po galerii znakomitych Małopolan na stolicę arcybiskupią w Krakowie trafia Wielkopolanin. Kim jest abp Marek Jędraszewski?
Fot. Marian Zubrzycki / FORUM
W

W drugiej połowie lat 80. przychodził do redakcji – mówi pisarz Jan Grzegorczyk, autor poczytnej sagi o księdzu Groserze. – Odnosiłem wrażenie, że cały czas sprzyjał formule miesięcznika „W Drodze” jako pisma poszukującego. Pamiętam, że udostępniał nam dane, gdy wymyślaliśmy kontrowersyjne jak na owe czasy tematy, np. dotyczące systemu kształcenia w seminariach.


Klucz do kardynała - Spodziewano się kościelnego męża stanu – stratega, który polski Kościół popchnie na nowe tory. - Kim jest kard. Stanisław Dziwisz i jaki jest bilans jego 11-letnich rządów w Krakowie?


– Był fajnym typem szefa. Nie był służbistą, można było z nim napić się kawy, porozmawiać na wiele różnych tematów. Podejrzewam, że tak jest do dziś – mówi Stanisław...

13871

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Szykujcie się, mój ulubiony Tygodniku na kłopoty. Jakiś mało dialogiczny jest ten nowy szef rakowskiego kościoła. Prorokuję odebranie Wam tytułu "katolickiego pisma społecznego". Ale nic to: yoda zostanie z Wami i tak.

brzmi podobnie, więc pewnie nikt nawet nie zauważy tej zmiany :) A dla oddanych PT. Czytelników to bez znaczenia, myślę.

W razie konieczności może być: "Niegdyś katolickie pismo społeczne"

..Dziwisz, a po nim kolejne dziecko pontyfikatu JP II. Nie, nie wszystkie dzieci są nasze - do tego się na pewno nie przyznam.

Dzisiaj księże arcybiskupie, dostaniesz dużo różnych życzeń. Niektóre będą szczere, inne być może mniej.Jak to bywa z życzeniami. Ja sobie też pozwolę złożyć życzenia, jako brat w Chrystusie. Życzę ci byś stał na straży stada, niczym owczarek podhalański. Jednocześnie życzę ci, byś umiał szukać zaginionych owiec by z powrotem ich do domu przywieść.

życzę nam wszystkim, by wreszcie przestał ujadać

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]