Noblowski wybielacz
Noblowski wybielacz
Powód? Oskarżenie o ludobójstwo na muzułmańskich Rohingach, którego jesienią 2017 r. dopuściła się birmańska armia, formalnie podporządkowana rządowi, w którym pani Suu Kyi jest ministrem spraw zagranicznych.
Noblistka ma przekonać światową opinię publiczną, że wygnanie z domów ok. 740 tys. Rohingów, spalenie ponad 350 wsi, wreszcie masowe gwałty i mordy (śmierć poniosło co najmniej 25 tys. osób) były jedynie operacją antyterrorystyczną. Generałowie, którzy wciąż mają decydujący głos w kluczowych sprawach birmańskiej polityki, mogą w tej kwestii liczyć na lojalność Suu Kyi, która w przeszłości udowodniła, że podobnie jak wojskowi nie uważa Rohingów za obywateli Birmy. Ale czy autorytet noblistki, uhonorowanej także Złotym Medalem Kongresu USA i Nagrodą Sacharowa, wystarczy do przekonania sędziów i obserwatorów, że czarne jest białe? ©℗
- Czytaj także: Dramat Rohingów - reportaże Marka Rabija z Bangladeszu
- Posłuchaj podkastu: Rohingowie - lud wygnany
Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:
Autor artykułu

Dodaj komentarz
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]