Reklama

Wszystko na sprzedaż

Wszystko na sprzedaż

24.10.2018
Czyta się kilka minut
Rodzinny dom birmańskiej przywódczyni Aung San Suu Kyi, który przez prawie 20 lat służył jej za areszt, a obrońcom praw człowieka z całego świata za cel pielgrzymek, ma zostać wystawiony na sprzedaż.
Aung San Suu Kyi przed bramą spornej posiadłości w czasach osadzenia w areszcie domowym, 2010 r. / Fot. AP / East News
Aung San Suu Kyi przed bramą spornej posiadłości w czasach osadzenia w areszcie domowym, 2010 r. / Fot. AP / East News
P

Piętrowej willi nad jeziorem Inya chce się pozbyć starszy brat pani Aung San Suu Kyi, od dawna skonfliktowany z nią Aung San Oo, mieszkający na stałe w USA i posiadający amerykańskie obywatelstwo. Młodszy z braci, Aung San Lin, utopił się jako dziecko w basenie – i to po jego śmierci rodzina postanowiła się tutaj przeprowadzić. Rządzący Birmą wojskowi podarowali posiadłość matce pani Aung San Suu Kyi w uznaniu zasług jej męża Aung Sana, ojca birmańskiej niepodległości zamordowanego w zamachu w 1946 roku.

Aung San Suu Kyi, posłana na naukę do Indii, a potem do Wielkiej Brytanii (jej starszy brat również uczył się za granicą – w Wielkiej Brytanii i USA) wróciła do Rangunu pod koniec lat 80., by zaopiekować się chorą i umierającą matką. W domu nad jeziorem zastała ją w 1988 roku uliczna rewolucja, wymierzona przeciwko brutalnym rządom generałów. Zbuntowani studenci, działacze...

7830

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]