Reklama

Niewolnik nie krzyczy

Niewolnik nie krzyczy

08.03.2011
Czyta się kilka minut
"Handel ludźmi" nie jest pojęciem z XIX wieku. Mamy z nim do czynienia tu i teraz. W Polsce.
/ rys. Marek Tomasik
N

Na twarzach ofiar, które podążają za Staną Buchowską, nie ma szram. Twarz Marii, kiedy rozmawiały na balkonie - z papierosem, włosy spięte do tyłu, farbowane. "Rany - pomyślała nagle Buchowska - jak ten balkon poczuje ciężar Marii, to się zawali". Mimo iż Maria nie waży nawet 50 kg.

Polski krajobraz

Do agencji towarzyskiej przychodzi zlecenie: panowie urządzają wieczorek kawalerski. Zlecenie zostaje przydzielone Marii. Panowie podjeżdżają samochodem. Wywożą gdzieś na działki (ściemniało się, potem śledczy się irytowali, że Maria miała trudności ze zlokalizowaniem miejsca), do domku rekreacyjnego. To byli panowie o dobrej reputacji, pan młody w sobotę wziął ślub kościelny. Jak w sądzie naprzeciwko nich stanęła dziewczyna o reputacji złej i opowiedziała, jak ją zbiorowo gwałcili, to sąd się stropił: ukarał panów...

26246

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]