Reklama

Ładowanie...

Zanim zostaniesz ofiarą

29.03.2011
Czyta się kilka minut
Terror psychiczny w pracy to udręka co dziesiątego Polaka. Tylko co setny pracodawca przeciwdziała mobbingowi.
/ryc. Mieczysław Wasilewski
3

38-letnia pracownica biura obsługi klienta TP S.A., Bernadetta, rzuciła się z trzeciego piętra poznańskiej siedziby firmy rano w Dzień Kobiet. Nazajutrz prezes Grupy TP wysłał na skrzynki mailowe wszystkich pracowników komunikat. Poinformował w nim m.in. "o tragicznym wypadku z udziałem naszej koleżanki" i zapewnił, że jej rodzina została objęta opieką psychologiczną.

Dwa tygodnie później do kolejnej próby samobójczej zatrudnionej w tej samej firmie kobiety dochodzi w Szczecinie. W ostatniej chwili ratują ją współpracownice.

Krzyk

Gdy lekarze walczą o życie Bernadetty, anonimowi pracownicy Telekomunikacji Polskiej S.A. piszą list otwarty do władz RP, szefów Spółki oraz organizacji związkowych. Protestują przeciwko traktowaniu ich "jak niewolników i narzędzia do przynoszenia zysku za wszelką cenę". Po raz...

27648

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]