Reklama

Sprawa Brzeskiej

Sprawa Brzeskiej

26.04.2011
Czyta się kilka minut
Warszawska prokuratura po dwuletnim śledztwie w sprawie śmierci działaczki ruchu lokatorskiego, której zwłoki znaleziono na peryferiach Warszawy, uznała, że Jolanta Brzeska została zamordowana - poinformowała dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". O tragicznej historii kobiety, która walczyła o swoje mieszkanie lokatorskie w kamienicy na Dolnym Mokotowie i o innych "sprzedanych z kamienicami" pisała na naszych łamach Elżbieta Isakiewicz.
Warszawa, maj 2009 r. / fot. Tomasz Paczos / Forum
T

Tlące się ciało na skraju pola w Lesie Kabackim dostrzegł spacerowicz. Była czwarta po południu, 1 marca. Nad ciałem kilka młodych brzóz. Dziś wśród nich palą się znicze. Obok fotografia: kobieta o spokojnych rysach, z krótko obciętymi jasnymi włosami i w dużych okularach. - Odkąd pamiętam, mama nosiła takie okulary - mówi Magdalena Brzeska, córka Jolanty. - Było jej w nich do twarzy.

Twarzy po spaleniu nie dało się rozpoznać, tylko te oprawki.

Życie

Las Kabacki i ulicę Nabielaka na Mokotowie dzieli 20 kilometrów - odległość między śmiercią a życiem. Magda Brzeska o emeryckim życiu Kazimierza i Jolanty, rodziców: - Skromne, ustabilizowane. Przejażdżki rowerowe, wycieczki na jagody, grzyby. Kilka razy w tygodniu zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wieczorem telewizor, herbata w kubkach.

...
24614

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]