Reklama

Ładowanie...

Sprawa Brzeskiej

26.04.2011
Czyta się kilka minut
Warszawska prokuratura po dwuletnim śledztwie w sprawie śmierci działaczki ruchu lokatorskiego, której zwłoki znaleziono na peryferiach Warszawy, uznała, że Jolanta Brzeska została zamordowana - poinformowała dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". O tragicznej historii kobiety, która walczyła o swoje mieszkanie lokatorskie w kamienicy na Dolnym Mokotowie i o innych "sprzedanych z kamienicami" pisała na naszych łamach Elżbieta Isakiewicz.
Warszawa, maj 2009 r. / fot. Tomasz Paczos / Forum
T

Tlące się ciało na skraju pola w Lesie Kabackim dostrzegł spacerowicz. Była czwarta po południu, 1 marca. Nad ciałem kilka młodych brzóz. Dziś wśród nich palą się znicze. Obok fotografia: kobieta o spokojnych rysach, z krótko obciętymi jasnymi włosami i w dużych okularach. - Odkąd pamiętam, mama nosiła takie okulary - mówi Magdalena Brzeska, córka Jolanty. - Było jej w nich do twarzy.

Twarzy po spaleniu nie dało się rozpoznać, tylko te oprawki.

Życie

Las Kabacki i ulicę Nabielaka na Mokotowie dzieli 20 kilometrów - odległość między śmiercią a życiem. Magda Brzeska o emeryckim życiu Kazimierza i Jolanty, rodziców: - Skromne, ustabilizowane. Przejażdżki rowerowe, wycieczki na jagody, grzyby. Kilka razy w tygodniu zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wieczorem telewizor, herbata w kubkach.

...
24614

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]