Reklama

Myszka w objęciach lwa

Myszka w objęciach lwa

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Co roku 800 tys. kobiet w Polsce doświadcza przemocy, 150 ginie z rąk partnerów.
Rys. Joanna Grochocka
W

W ocienionym pokoju najwięcej miejsca zajmuje łóżko. Jest szerokie, miękkie, przykryte białą kapą. Na nim jaśki, pluszowy miś. - To schowek dla kobiet zgwałconych ze szczególnym okrucieństwem - wyjaśnia Krystyna Żytecka.

Uciekają, jak stoją, często nocą. Kiedyś jedna przybiegła boso. Po gwałcie przez trzy tygodnie nie ma z kobietą kontaktu, to znaczy jest przytomna, ale inaczej: w oddaleniu; nie chce wychodzić nawet na klatkę schodową, mówić, jeść. Zapada się w miękkość białego łóżka jak w kokon. - Trzeba jej na to zawieszenie pozwolić - mówi Krystyna Żytecka. - Na sen.

Bezpiecznie jak w domu

Oprócz tego na warszawskiej Saskiej Kępie jest jeszcze 10 mieszkań, w których Fundacja "Pomoc Kobietom i Dzieciom" ukrywa uciekinierki; część Żytecka kupiła z mężem za własne pieniądze, część należy do podopiecznych,...

25652

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]