Reklama

Ładowanie...

Nieszczęsny dar dostępności

05.03.2013
Czyta się kilka minut
Obok problemów z kolejkami, lekami, receptami i ubezpieczeniami ma miejsce cicha medyczna rewolucja. Pozasystemowa. Internetowa. Jak najbardziej realna.
il. Joanna Grochocka
I

Ile masz lat? Czy ktoś w rodzinie chorował na serce? Palisz? Pijesz? Ruszasz się częściej niż raz w tygodniu? Cukrzyca? Ciśnienie skurczowe ponad 140? Odpowiedz na 10 krótkich pytań – po dwóch minutach „kalkulator zagrożenia zawałem” powie, czy grozi ci choroba serca. W wersji optymistycznej przeczytasz, że zagrożenie jest umiarkowane, trzeba tylko o siebie zadbać. W pesymistycznej, że masz się koniecznie skonsultować z lekarzem.
„Witam, od niedawna zastanawiam się nad zmniejszeniem nosa. Uważam, że mój nos jest za duży, mam drobną twarz i duży nos rzuca się w oczy, zwłaszcza jeśli jest to widok z boku. Chciałam zapytać, ile będzie mnie taka operacja kosztowała, jak długo będą się goiły rany, czy mogą zostać jakieś blizny. Załączam moje zdjęcie oraz zdjęcie, jaki by wygląd nosa mnie satysfakcjonował” – pisze internautka na portalu medycznym z bezpłatnymi konsultacjami...

13056

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]