Reklama

Nieogarnięta

Nieogarnięta

27.09.2011
Czyta się kilka minut
Jak wiele z nas, bohaterka tego filmu żyje w życiowej prowizorce, między dzwoniącą komórką a krzyczącym dzieckiem, kolejnym toksycznym związkiem a naiwnymi planami na przyszłość.
Roma Gąsiorowska jako Kinga, tytułowa bohaterka filmu "Ki" / fot. materiały dystrybutora
P

Polskie kino od lat cierpi na deficyt wiarygodnych i pełnokrwistych postaci kobiecych. Wychodzi wreszcie taki portret i to, o dziwo, spod męskiej ręki - cenionego młodego dokumentalisty Leszka Dawida i jego współscenarzysty, Pawła Ferdka. Lecz oglądając ich wspólne debiutanckie dzieło, którym jest film "Ki", jedna rzecz narzuca się już od pierwszego ujęcia: nie byłoby ani filmu, ani tak barwnej roli tytułowej, gdyby nie nagrodzona w Gdyni kreacja Romy Gąsiorowskiej, porównywanej na niedawno zakończonym festiwalu w Wenecji do Shirley McLaine. Aktorka, obsadzana dotychczas w jednowymiarowych i drugoplanowych rolach charakterystycznych, wciela się w rolę młodej samotnej matki, której wszystko wymyka się spod kontroli.

"Nieogarnięty", "nieogarnięta" - irytuje kariera niektórych słów we współczesnej potocznej polszczyźnie. Jednakże określenie to wyjątkowo...

4415

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]