Reklama

Nie gaśnie światłość

Nie gaśnie światłość

10.04.2005
Czyta się kilka minut
To już drugi w tym roku Wielki Piątek i druga w tym roku Wielka Sobota. I ta sama wiara w Niedzielę Zmartwychwstania.
P

Piątek

To nie był tłum. Po południu na Placu św. Piotra grupa kilkudziesięciu kobiet i mężczyzn wpatrywała się w okna na ostatnim piętrze Pałacu Apostolskiego. Stężałe twarze, milczenie, obracane w palcach paciorki różańca, bezgłośne poruszenia warg, w oczach niektórych łzy.

Mieli powody do niepokoju: przed północą ruszyła lawina doniesień z Watykanu: Jan Paweł II miał wysoką gorączkę, infekcję dróg moczowych, przeszedł zawał serca. Rzecznik Joaquín Navarro-Valls przyznał, że Papież przyjął sakrament namaszczenia chorych.

O godzinie 19.00 Sala Stampa opublikowała kolejny komunikat: oddech stał się płytki, spada ciśnienie krwi, funkcjonowanie narządów wewnętrznych uległo radykalnemu pogorszeniu. Informacja obiegła włoskie i światowe media; na Plac św. Piotra napływają pielgrzymi, przede wszystkim rzymianie, ale...

16409

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]