Nie sposób tego zagwizdać

Nim w niedzielę rozdane zostaną Oscary, zbadamy, na czym Hollywood dzisiaj najlepiej zarabia. Na pewno Homer nie powinien był zarabiać mniej.

Reklama

Ładowanie...

Nie sposób tego zagwizdać

18.02.2019
Czyta się kilka minut
Nim w niedzielę rozdane zostaną Oscary, zbadamy, na czym Hollywood dzisiaj najlepiej zarabia. Na pewno Homer nie powinien był zarabiać mniej.
Kadr z nominowanego do Oscara 2019 za efekty specjalne filmu „Avengers: Wojna bez granic”, produkcji Marvela MATERIAŁY PRASOWE
P

Pogoda sprzyja spacerom. Bulwary pełne są ludzi, którzy przez chwilę nie muszą się donikąd spieszyć. Zagadnięci zatrzymują się, zastanawiają chwilę, po czym zaczynają gwizdać albo nucić. Niektórzy najodważniejsi nawet podśpiewują. Nie widzimy ukrytych za kamerą mężczyzn. Taylor Ramos i Tony Zhou nigdy nie pokazywali się na ekranie – to był świadomy wybór, część ich spójnej estetyki.

Ale nawet nie słysząc pytania, możemy się go z łatwością domyślić. Zaczepieni znienacka spacerowicze odtwarzają bowiem, jak potrafią, motywy muzyczne ze słynnych filmów. A potem – jak to w ­Hollywood – następuje nieoczekiwany zwrot akcji. Ramos i Zhou pytają o cieszącą się wielką popularnością serię o superbohaterach Marvela. Wszyscy rozmówcy kojarzą Kapitana Amerykę, Iron Mana, Hulka i Thora, niektórzy nawet publicznie wyznają im głęboką, fanowską miłość. Ale nikt nie potrafi zagwizdać melodii z...

19634

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]