Reklama

Nie przestanę być księdzem

Nie przestanę być księdzem

22.07.2013
Czyta się kilka minut
Mówią, że jestem diabłem wcielonym, belzebubem, masonem. Skąd w ludziach tyle jadu? Muszę z tym żyć.
M

MAREK ZAJĄC: Co teraz?
KS. WOJCIECH LEMAŃSKI: Nie rozumiem pytania.
Co dalej z ks. Wojciechem Lemańskim? Zwłaszcza po komunikacie kurii warszawsko-praskiej z 21 lipca. Zarzuca się w nim, że m.in. miał się Ksiądz stać dobrowolnym zakładnikiem mediów i wyrządzić Kościołowi krzywdę – mimo deklaracji, że Ksiądz Kościół „kocha”. Ten cudzysłów jest w oryginale.
Kolejnymi atakami kurii przestałem się już przejmować. Odpowiem tylko tyle, że Kościół kocham nie tylko w cudzysłowie. I nadal idę drogą kapłańską wyznaczoną przez Tego, który mnie powołał. Zarazem idę moją ścieżką dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, na którą też wezwał mnie Najwyższy. Czekam też na rozpatrzenie przez Stolicę Apostolską rekursu, czyli odwołania od decyzji biskupa warszawsko-praskiego, który chce mnie usunąć z parafii w Jasienicy.
Kościelna...

24575

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]