Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Po stronie Boga

Po stronie Boga

11.06.2013
Czyta się kilka minut
Jest rzeczą gorszącą, że dwóch ludzi Kościoła nie może się spotkać, szczerze porozmawiać i pojednać. Biorąc pod uwagę hierarchiczną zależność, nie ma innego wyjścia: zaproszenie powinien wystosować abp Hoser.
Ks. Wojciech Lemański przed kościołem w Jasienicy Fot. Filip Klimaszewski dla „TP”
W

W oczach niewierzącego zakrawa to na ironię losu, ale wierzący może w tym dostrzec znak od Opatrzności. Najsłynniejsze zdanie kodeksu prawa kanonicznego, wieńczące ogłoszony w 1983 r. dokument, poucza, że salus animarum, zbawienie dusz „zawsze winno być w Kościele najwyższym prawem”. Ten fundamentalny komentarz odnosi się bezpośrednio do kanonów regulujących... usuwanie i przenoszenie proboszczów.
SPIRALA ZGORSZENIA
Kurialna kartoteka ks. Wojciecha Lemańskiego, od lat zaangażowanego w dialog z Żydami i znanego z ciętego języka komentatora – pęka w szwach. Przypomnijmy: zaczęło się trzy lata temu od dekretu o karnym przeniesieniu proboszcza z parafii w Jasienicy – oprotestowanego przez parafian i samego zainteresowanego, pełnego prawnych niedociągnięć i w końcu wycofanego przez arcybiskupa warszawsko-praskiego. Początek 2012 r. przynosi pierwsze upomnienie...

8514

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]