Reklama

Ładowanie...

Nie państwa sprawa

07.01.2023
Czyta się kilka minut
Panoszenie się polityków w publicznych spółkach sprawia, że coraz częściej do głowy przychodzi myśl: a może by to wszystko sprywatyzować na cztery wiatry?
Briefing prasowy Daniela Obajtka, prezesa PKN Orlen. Warszawa, 3 stycznia 2023 r. 
 / ANDRZEJ IWAŃCZUK / REPORTER
N

Nie ma tygodnia, byśmy nie słyszeli o kolejnych milionach wyrzucanych przez spółki Skarbu Państwa w błoto. O marżach ściąganych z nas bezwzględnie przez państwowych monopolistów. O środkach przekazywanych na kampanie wyborcze polityków czy o nagrodach dla przedstawicieli władzy (Adam Glapiński, Mariusz Błaszczak) przyznawanych przez wydawnictwo Polska Press, wykupione z prywatnych rąk przez Orlen.

Żeby skończyć z podobnymi wynaturzeniami, najlepiej byłoby pozbyć się tych wszystkich pokus. Niestety diabeł tkwi w szczegółach. Dziś sprzedaż przedsiębiorstw państwowych budzi raczej ponure skojarzenia. Jan J. Zygmuntowski z Polskiej Sieci Ekonomii pisze na Twitterze, że „W reakcji na betonowanie #SSP znowu słychać piewców prywatyzacji. Skończone twarze (np. Petru) liczą, że ugrają syte bonusy za sprzedaż zagranicznej korporacji. A dla normalnych ludzi to żadna różnica, czy skubie...

15388

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/gospodarka

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]