Reklama

Nie ma kiboli

Nie ma kiboli

27.08.2013
Czyta się kilka minut
To ciekawe zjawisko: „kibole” pojawiają się zawsze w tym samym momencie. Wtedy, gdy rośnie popyt na polityczne igrzyska.
C

Człowiek, który jedzie z nożem w kieszeni do obcego miasta, jest potencjalnym nożownikiem i mordercą. Ten, który z grupą kolegów szuka okazji do tego, by kogoś uderzyć, jest potencjalnym sprawcą pobicia. Sprzedawca narkotyków jest sprzedawcą narkotyków. A ten, kto wykrzykuje rasistowskie hasła, jest rasistą – opisanym przez paragrafy kodeksu karnego.
Hobby jest prywatną sprawą człowieka. Dla występku, który popełnia, nie ma znaczenia, czy jest kibicem piłki nożnej, hokeja na trawie, czy też miłośnikiem muzyki symfonicznej. Prawo powinno być równe dla wszystkich.
A jednak zaopatrzyliśmy się w przepisy pozwalające w szczególny sposób ścigać i kontrolować osoby, które bywają na trybunach stadionów piłkarskich. 24-godzinne sądy doraźne, ścisła rejestracja kibiców, rewizje, monitoringi, zakazy stadionowe – wszystko to rozwiązania wprowadzone podczas kolejnych wojen...

7798

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]