Reklama

Ładowanie...

Namaszczony zabiera się do pracy

27.02.2018
Czyta się kilka minut
Żeby złagodzić poddanym wstrząs, jaki niewątpliwie wywoła zapowiadany przez niego gruntowny remont państwa, saudyjski następca tronu obiecuje im igrzyska, jakich nigdy nie widzieli. Książę chce na nich również zarobić.
Książę Mohammed ibn Salman podczas konferencji Future Investment Initiative w w Rijadzie, 24.10.2017 r. / FOT. FAYEZ NURELDINE / AFP / EAST NEWS
Książę Mohammed ibn Salman podczas konferencji Future Investment Initiative w w Rijadzie, 24.10.2017 r. FOT. FAYEZ NURELDINE / AFP / EAST NEWS
S

Sześćdziesiąt cztery miliardy dolarów na rozrywkę zamierzają wydać w najbliższe dziesięć lat saudyjscy władcy, by oderwać myśli poddanych od niepewnej przyszłości, a zwłaszcza codzienności, którą zamierza zmieniać 32-letni książę Mohammed ibn Salman. Następca tronu chce urządzić ponad pięć tysięcy festiwali, koncertów, a nawet wybudować na pustyni zupełnie nowe Miasto Zabaw, które przepychem, a przede wszystkim rozrywkową ofertą, przyćmi Las Vegas.

W miniony weekend mieszkańcy stołecznego Rijadu bawili się podczas urządzonego po raz pierwszy w mieście festiwalu jazzowego. Wystąpili rodzimi muzycy, a także ci z zagranicy, z Bejrutu, najbardziej kosmopolitycznego z bliskowschodnich miast, a także z samego Nowego Orleanu, kolebki jazzu. Publiczność oglądała występy z widowni podzielonej na część dla mężczyzn i dla kobiet. Ale w części przeznaczonej dla rodzin, kobiety i mężczyźni...

9012

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]