Reklama

Saudowie witają gości

Saudowie witają gości

w cyklu STRONA ŚWIATA
01.10.2019
Czyta się kilka minut
W rocznicę mordu opozycyjnego dziennikarza w jej konsulacie w Stambule, Arabia Saudyjska, jeden z najbardziej konserwatywnych i zamkniętych krajów świata, zaprasza do siebie i pragnie stać się główną atrakcją światowej turystyki.
Uruchomienie nowej wizy turystycznej w Ad-Dirijja, zabytku wpisanym na listę UNESCO, pod Rijadem. 27 września 2019 r. / FOT. FAYEZ NURELDINE/AFP/East News
O

Od soboty królestwo Arabii Saudyjskiej, po raz pierwszy w jego historii, zaczęło wpuszczać na swoje terytorium cudzoziemskich i niewiernych turystów. Dotąd na wjazd do królestwa zezwalano jedynie muzułmanom, pielgrzymującym do Mekki i Medyny, najświętszych miast islamu, zagranicznym gościom oficjalnym, fachowcom, zatrudnianym w monarchii na kontraktach, sportowcom, przybywającym na rozgrywane tam zawody, a także artystom na organizowane u Saudów koncerty, przedstawienia i wystawy.

W piątek saudyjskie władze ogłosiły, że obywatele 49 państw, głównie zachodnich, w tym Polski, a także m.in. Rosji, Chin czy Japonii będą mogli przyjeżdżać do królestwa, kiedy im się żywnie spodoba i nie tylko z pielgrzymką albo w interesach, ale po prostu z ciekawości albo na wakacje. Turystyczne wizy z prawem wielokrotnego przekroczenia granicy, po około 100 dolarów (ubezpieczenie zdrowotne...

15704

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]