Reklama

Ładowanie...

Kraje Półwyspu Arabskiego szykują się do kolejnych igrzysk

w cyklu STRONA ŚWIATA
30.12.2022
Czyta się kilka minut
Po piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze, rozpalone słońcem kraje z Półwyspu Arabskiego szykują się do kolejnych imprez, a nawet olimpiady w sportach zimowych. Chcą też gościć letnią olimpiadę – zimą.
Arabia Saudyjska przygotowuje się do zimowych igrzysk. Wizualizacja: Neom/Ferrari Press/East News
S

Szwajcar Gianni Infantino, szef światowej piłkarskiej federacji FIFA, której władze rozstrzygają o tym, komu przyznać prawo urządzenia finałowego turnieju o mistrzostwo świata, zapewnia, że katarskie zawody były najlepszymi w ponad stuletnich dziejach rozgrywek.

Wyjątkowe mistrzostwa

Pod względem sportowego poziomu katarskie mistrzostwa były rzeczywiście wyjątkowe. Fakt, że rozegrano je po raz pierwszy zimą, w środku ligowego sezonu w Europie – a to tu gra znakomita większość najlepszych piłkarzy – sprawił, że zawodnicy znajdowali się w najwyższej formie, nie byli wycieńczeni morderczym sezonem. Pełnia formy przełożyła się na jakość i atrakcyjność większości meczów, a także wyjątkowo udany dla większości drużyn turniej. Jednak o skutkach, jakie mundialowa przerwa mieć będzie na zdrowie i formę piłkarzy, przekonamy się dopiero teraz, gdy przyjdzie kończyć zdemolowany...

16528

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/wojciech-jagielski-strona-swiata

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]