Reklama

Na czarno

Na czarno

14.12.2003
Czyta się kilka minut
Kiedy przemierzają ulice europejskich miast, zdradza ich nie tylko odcień skóry. Są czujni, rzadko patrzą w oczy, starają się wtopić w tło - chcą być niewidoczni.
P

Przyjeżdżają z Afryki, Azji, Europy Wschodniej. Aby przetrwać, często są gotowi na wszystko. Nie ma pracy, której nie zgodziliby się podjąć. Cierpliwie przełykają kolejne upokorzenia. Często wpadają w ręce oszustów, naciągaczy, alfonsów. Najbardziej zdesperowani decydują się sprzedawać swoje ciała. Po kawałku. Zwłaszcza nerki są na czarnym rynku towarem poszukiwanym. Podczas wykonywanych pokątnie operacji tracą zdrowie, a często i życie. Czy w takim świecie - ukrytego niewolnictwa, walki o przetrwanie w obcym otoczeniu, jest jeszcze miejsce na miłość czy jakikolwiek ludzki gest?

O piekle nielegalnych imigrantów w Londynie opowiada najnowszy film Stephena Frearsa. Reżyser zasłynął przed laty telewizyjnym dramatem z życia pakistańskiej diaspory; “Moja piękna pralnia" (1985) według scenariusza Hanifa Kureishiego opowiadała o homoseksualnym związku Anglika i...

5238

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]