Reklama

Msza z okazji 75-lecia „Tygodnika Powszechnego”

Msza z okazji 75-lecia „Tygodnika Powszechnego”

30.03.2020
Czyta się kilka minut
GRAŻYNA MAKARA
K

Kiedy ks. Adam Boniecki odprawiał w zeszły wtorek mszę za redaktorów i czytelników „Tygodnika” w 75-lecie pisma, na drzwiach krakowskiego kościoła św. Floriana wisiała kartka z liczbą „50” i pospiesznie przekreślonym zerem – władze ledwie godzinę wcześniej obniżyły dziesięciokrotnie limit osób w kościołach. Tę mszę ks. Adam odprawiał przez internet, patrząc na „niewidzialną wspólnotę”, o której pisze w edytorialu tego numeru. Słowa liturgii roznosiły się z pogłosem właściwym pustym wnętrzom. Ale myliłby się ten, kto sądziłby, że nas tam nie ma. „Nie jest to kółko ministrantów, są to ludzie z charakterem” – mówił ks. Adam o zespole „Tygodnika” w homilii. Żadne zakazy nie mogły sprawić, byśmy byli tam mniej obecni. Te puste ławki były gwarne. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

... choć mali chłopcy - ale to też ludzie z charakterem !
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]