Reklama

Ładowanie...

Msza z okazji 75-lecia „Tygodnika Powszechnego”

Msza z okazji 75-lecia „Tygodnika Powszechnego”

30.03.2020
Czyta się kilka minut
GRAŻYNA MAKARA
K

Kiedy ks. Adam Boniecki odprawiał w zeszły wtorek mszę za redaktorów i czytelników „Tygodnika” w 75-lecie pisma, na drzwiach krakowskiego kościoła św. Floriana wisiała kartka z liczbą „50” i pospiesznie przekreślonym zerem – władze ledwie godzinę wcześniej obniżyły dziesięciokrotnie limit osób w kościołach. Tę mszę ks. Adam odprawiał przez internet, patrząc na „niewidzialną wspólnotę”, o której pisze w edytorialu tego numeru. Słowa liturgii roznosiły się z pogłosem właściwym pustym wnętrzom. Ale myliłby się ten, kto sądziłby, że nas tam nie ma. „Nie jest to kółko ministrantów, są to ludzie z charakterem” – mówił ks. Adam o zespole „Tygodnika” w homilii. Żadne zakazy nie mogły sprawić, byśmy byli tam mniej obecni. Te puste ławki były gwarne. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]