Reklama

Romowie u Franciszka

Romowie u Franciszka

13.05.2019
Czyta się kilka minut
Delegację 500 Romów przyjął w minioną środę papież Franciszek.
VATICAN MEDIA / AFP / EAST NEWS
Z

Zbiegło się to z głośną we Włoszech sprawą romskiej rodziny, której skrajnie prawicowe bojówki próbowały nie dopuścić do przydzielonego jej lokalu socjalnego na przedmieściach Rzymu (papież spotkał się z nią osobno). „Istnieją obywatele drugiej kategorii, ale to ci, którzy odrzucają ludzi, mają usta pełne epitetów, z miotłą w ręku próbują usunąć innych” – mówił Franciszek. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]