Reklama

Ładowanie...

Kapitan Tom

Kapitan Tom

20.04.2020
Czyta się kilka minut
Tom Moore, brytyjski weteran II wojny światowej, przed swoimi setnymi urodzinami – przypadającymi na 30 kwietnia – postanowił zrobić coś dla innych.
PETER CZIBORRA / REUTERS / FORUM
Z

Zadeklarował, że chciałby zebrać tysiąc funtów dla brytyjskiej służby zdrowia, zmagającej się z epidemią. Potencjalnym darczyńcom obiecał, że w zamian sto razy obejdzie swój ogródek. W marynarce, z przypiętymi do niej medalami, opierając się o balkonik, ruszył spełnić swoją misję. Wkrótce cel nie tylko osiągnął, ale przekroczył: 18 kwietnia na koncie zbiórki było ponad 25 mln funtów. „Kapitan Tom”, jak nazywa go cały kraj, stał się dla Brytyjczyków symbolem hartu ducha. ©℗


CZYTAJ WIĘCEJ: AKTUALIZOWANY SERWIS SPECJALNY O KORONAWIRUSIE I COVID-19 >>>

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]