Reklama

Kapitan Tom

Kapitan Tom

20.04.2020
Czyta się kilka minut
Tom Moore, brytyjski weteran II wojny światowej, przed swoimi setnymi urodzinami – przypadającymi na 30 kwietnia – postanowił zrobić coś dla innych.
PETER CZIBORRA / REUTERS / FORUM
Z

Zadeklarował, że chciałby zebrać tysiąc funtów dla brytyjskiej służby zdrowia, zmagającej się z epidemią. Potencjalnym darczyńcom obiecał, że w zamian sto razy obejdzie swój ogródek. W marynarce, z przypiętymi do niej medalami, opierając się o balkonik, ruszył spełnić swoją misję. Wkrótce cel nie tylko osiągnął, ale przekroczył: 18 kwietnia na koncie zbiórki było ponad 25 mln funtów. „Kapitan Tom”, jak nazywa go cały kraj, stał się dla Brytyjczyków symbolem hartu ducha. ©℗


CZYTAJ WIĘCEJ: AKTUALIZOWANY SERWIS SPECJALNY O KORONAWIRUSIE I COVID-19 >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]