Reklama

Moje ciało słucha głowy

Moje ciało słucha głowy

11.06.2007
Czyta się kilka minut
"Mojego umierania dziś ciąg dalszy. Umieram na serce i żołądek i nie mogę umrzeć. Moje ciało tak się stara, a ja wciąż żyję. Boję się i nie boję, już sama nie wiem. Myślę, że jak skończy się etap umierania, będę zdrowa (z forum internetowego).
Fot. KNA-Bild
P

Przeżyli ćwierć wieku.

Alicja ma długie włosy ciemnoblond i ładne oczy: raz niebieskie, raz zielone. Siedzi na ławce w parku (Wrocław, Ostrów Tumski nad Odrą, piękne kwietniowe popołudnie). Palce przy dekolcie, na mostku - gest starszych schorowanych pań w upalne dni. Alicja lubi pęcherzyki płucne i tchawicę. Tchawicę lubi bez powodu. Pęcherzyki - bo fajnie rozluźniają się przy wydechu.

Andrzej fotografuje piękne widoki. W nadmorskich lasach robi zdjęcia ciemnozielonym wzgórzom morenowym. Wie z Wikipedii, gdzie są: tarcza nerwu wzrokowego, siatkówka, plamka żółta (oko); kowadełko, bębenek i młoteczek (ucho).

Maria czyta o młodym Dorianie Grayu, za którego starzeje się portret. Od dziecka wie, gdzie ma trzustkę i okrężnicę zstępującą. Jamę brzuszną zna, odkąd zaczęła czytać podręczniki medyczne. Podręczniki czyta, odkąd na...

25264

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]