Reklama

Moje ciało słucha głowy

11.06.2007
Czyta się kilka minut
"Mojego umierania dziś ciąg dalszy. Umieram na serce i żołądek i nie mogę umrzeć. Moje ciało tak się stara, a ja wciąż żyję. Boję się i nie boję, już sama nie wiem. Myślę, że jak skończy się etap umierania, będę zdrowa (z forum internetowego).
Fot. KNA-Bild
P

Przeżyli ćwierć wieku.

Alicja ma długie włosy ciemnoblond i ładne oczy: raz niebieskie, raz zielone. Siedzi na ławce w parku (Wrocław, Ostrów Tumski nad Odrą, piękne kwietniowe popołudnie). Palce przy dekolcie, na mostku - gest starszych schorowanych pań w upalne dni. Alicja lubi pęcherzyki płucne i tchawicę. Tchawicę lubi bez powodu. Pęcherzyki - bo fajnie rozluźniają się przy wydechu.

Andrzej fotografuje piękne widoki. W nadmorskich lasach robi zdjęcia ciemnozielonym wzgórzom morenowym. Wie z Wikipedii, gdzie są: tarcza nerwu wzrokowego, siatkówka, plamka żółta (oko); kowadełko, bębenek i młoteczek (ucho).

Maria czyta o młodym Dorianie Grayu, za którego starzeje się portret. Od dziecka wie, gdzie ma trzustkę i okrężnicę zstępującą. Jamę brzuszną zna, odkąd zaczęła czytać podręczniki medyczne. Podręczniki czyta, odkąd na...

25264

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]