Reklama

Ładowanie...

Młoda Polska albańska

24.01.2016
Czyta się kilka minut
Znają jego piosenki na pamięć. Chcą się na nim wzorować, niektórzy już go naśladują. Czego nastolatki uczą się od rapera Popka?
Paweł „Popek” Rak w wideoklipie do utworu „Dirty Diana”. Fot. youtube.com
M

Marcel z Włocławka sprzeciw wobec świata odziedziczył po ojcu. Na przykład na fejsie napisał, że mieszka w „d...”. Chyba nie lubi ludzi. Wyciąga środkowy palec, pozując do zdjęcia przed lustrem (wyciąga trochę do wszystkich, a trochę do siebie). Powierzchownie wiotki, blady z niewyspania, siedzi przed komputerem ze słuchawkami na uszach i przeklina pod nosem. Obgryza paznokcie, aż poczuje ból; to być może jedyny moment dnia, kiedy Marcel czuje cokolwiek.

Chodzi do szkoły, bo chodzi. Gada z kumplami, bo gada. Nie ma w jego działaniach życia, nie ma radości. Niby 15-latek, a jak dostał na Gwiazdkę tableta, to tylko wzruszył ramionami. – Co lubisz, czym się interesujesz, co sprawia ci przyjemność? – pytam Marcela. – Nic – odpowie albo oleje pytanie.

– Chociaż nie – doda za chwilę – najbardziej to lubię Popka.

– ?

– Popka – wyjaśnia Marcel, obgryzając...

14769

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]