Reklama

Młoda Polska albańska

Młoda Polska albańska

24.01.2016
Czyta się kilka minut
Znają jego piosenki na pamięć. Chcą się na nim wzorować, niektórzy już go naśladują. Czego nastolatki uczą się od rapera Popka?
Paweł „Popek” Rak w wideoklipie do utworu „Dirty Diana”. Fot. youtube.com
M

Marcel z Włocławka sprzeciw wobec świata odziedziczył po ojcu. Na przykład na fejsie napisał, że mieszka w „d...”. Chyba nie lubi ludzi. Wyciąga środkowy palec, pozując do zdjęcia przed lustrem (wyciąga trochę do wszystkich, a trochę do siebie). Powierzchownie wiotki, blady z niewyspania, siedzi przed komputerem ze słuchawkami na uszach i przeklina pod nosem. Obgryza paznokcie, aż poczuje ból; to być może jedyny moment dnia, kiedy Marcel czuje cokolwiek.

Chodzi do szkoły, bo chodzi. Gada z kumplami, bo gada. Nie ma w jego działaniach życia, nie ma radości. Niby 15-latek, a jak dostał na Gwiazdkę tableta, to tylko wzruszył ramionami. – Co lubisz, czym się interesujesz, co sprawia ci przyjemność? – pytam Marcela. – Nic – odpowie albo oleje pytanie.

– Chociaż nie – doda za chwilę – najbardziej to lubię Popka.

– ?

– Popka – wyjaśnia Marcel, obgryzając...

14769

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

to tylko poza, ale ludzie uwielbiają maski i cudza maska staje się ich twarzą, zwłaszcza jak nie mają swojej twarzy, tak już mają, no i gratulacje dla Popka, że tak skutecznie częścią "ludu" potrafi manipulować, ku swojej kasie i chwale :P

porażające.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]