Reklama

Bluzg, jutub i hajs

Bluzg, jutub i hajs

11.07.2016
Czyta się kilka minut
To youtuberzy najgłębiej kształtują sposób myślenia i patrzenia na świat naszych dzieci i wnuków. Jeśli będą mówić, że liczą się dobre ciuchy, dzieciaki będą ich naśladować.
Fot. EMELY / AFP // MONTAŻ „TP”
Fot. EMELY / AFP // MONTAŻ „TP”
C

Co to znaczy „hejtować”?

Z tym pytaniem Franek nie będzie miał kłopotu, bo to mądry chłopak. Ma prawie 17 lat, uczy się coraz lepiej i nie ma już problemów z wysiedzeniem na lekcji. – Hejtować? – powtarza. – To znaczy, że kogoś nienawidzisz, ale tak, żeby inni o tym wiedzieli.

Siedzimy przed blokiem i patrzymy w ekran. Franek dostał tablet na urodziny i wszędzie nosi go ze sobą. W kieszeni ma też słuchawki. Ostatnio ogląda amerykańskie dokumenty. Nie wszystko rozumie, może co drugie słowo. Szczególnie interesuje go historia świata.

Dawniej interesował go hejt. – Trochę ludziom pojeżdżałem – mówi. – Najczęściej w komentarzach na YouTubie. Jak ktoś dał ocenę, która mi się nie spodobała, albo kogoś skrytykował. Od razu pisałem. Zdarzało się, że pisałem też prywatne wiadomości. Normalnie, z bluzgami.

Kiedyś mógł o sobie powiedzieć „hajsownik Gimpera”. Ale...

12307

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Signum temporis.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]