Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Miejski kamień milowy

Miejski kamień milowy

06.06.2016
Czyta się kilka minut
Pakt Amsterdamski daje samorządom sposobność wprowadzania na forum UE własnych inicjatyw z pominięciem rządów.
D

Dokument, przyjęty 30 maja w Amsterdamie podczas nieformalnego spotkania ministrów do spraw rozwoju, ma poprawić warunki życia w miastach Europy. Nie chodzi tylko o metropolie.
To przede wszystkim sukces Holendrów, sprawujących przewodnictwo w UE, którzy za jeden z celów prezydencji postawili sobie ustanowienie wspólnotowej Agendy Miejskiej (pakt jest jej częścią). Holandia jako najbardziej zurbanizowany kraj w Europie idealnie nadaje się na laboratorium do testowania rozwiązań korzystnych dla mieszkańców miast. Ale pakt to także zwycięstwo ruchów miejskich i ekologicznych: podpisując dokument, politycy przyznali, że największe wyzwania czekają właśnie w dziedzinach wskazywanych od lat przez aktywistów.
Porozumienie identyfikuje te obszary po raz pierwszy: ograniczenie zanieczyszczeń i zużycia energii, inwestycje w zieleń (więcej parków, ogrodów społecznych, zielonych...

4374

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]