Reklama

Miejsca pobytu. Rozmowa z Konradem Górą

28.03.2022
Czyta się kilka minut
Jeździłem z wózkiem i zbierałem złom. Dziennie zawsze dało się zarobić czterdzieści złotych. Ale dostałem Poetycką Nagrodę Silesius i już tyle nie muszę. Chyba że znajdę miedź.
MACIEJ BIELAWSKI
U

URSZULA HONEK: Nadal pomieszkujesz w lesie?

KONRAD GÓRA: Robię to regularnie. Tylko że teraz prowadzę bardziej stacjonarny tryb życia, ale kiedyś naprawdę się rzucałem w las. Czekam na wiosnę, już się z kimś umówiłem na przejścia. Połowę 2012 roku spędziłem w lesie, bo przyszło mi do głowy, że w okresie piłkarskiego euro będzie mniej ludzi. Ale nie chodziłem do lasu rozrywkowo, chodziłem sprzątać przestrzeń ze zbędnych konstrukcji.

Co to znaczy?

A znasz takie krzyżówkowe hasło? Łączy kościół i łowiectwo. Sześć liter, pierwsza a, ostatnia a. No i nie chciałem mieć towarzystwa w tych okolicznościach.

Bardziej nie da się podpowiedzieć. Ale też pisałeś wiersze w lesie.

No bo nie można sprzątać całą dobę. Las jest oczyszczający, to było dla mnie istotne doświadczenie.

Poszedłeś nawet do technikum leśnego.

...

20246

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się


https://www.tygodnikpowszechny.pl/ksiazki

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]