Reklama

Ugór stoi w deszczu i czeka na zasiew

Ugór stoi w deszczu i czeka na zasiew

01.05.2015
Czyta się kilka minut
Fot. MATERIAŁY PROMOCYJNE PP
U

Ugór stoi w deszczu i czeka na zasiew.
Orka tej ziemi zabija w niej glisty.
Orka tej ziemi pruje nici z garniturów pogrzebników
Pełznących konduktem całkiem niedaleko stąd,
Bo cmentarz jest za drzewem, ale tam nie pada,
Ugór jest tutaj i czeka na zasiew.

KONRAD GÓRA (ur. 1978) jest poetą. Publikował m.in. w „Odrze”, „Studium”, „Portrecie”, „Tyglu Kultury” i „Cegle”. Wydał cztery tomy poezji: „Requiem dla Saddama Husajna i inne wiersze dla ubogich duchem” (2008), „Pokój widzeń” (2011), „Fasolka po brytyjsku – nr 1” (2011) i „Siła niższa (full hasiok)” (2012). Działacz wrocławskiego oddziału akcji Jedzenie Zamiast Bomb, polegającej na rozdawaniu posiłków głodnym. Najczęściej mieszka we Wrocławiu.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]