Reklama

Metropolita i teczki

Metropolita i teczki

03.01.2007
Czyta się kilka minut
Abp Stanisław Wielgus zapowiedział, że po planowanym na 7 stycznia ingresie podda się autolustracji. Dotyczące go materiały badają aż dwie komisje.
Abp Stanisław Wielgus
T

Tuż po świętach wyjaśniło się niewiele: wielu biskupów i duchownych stało murem za nowym metropolitą warszawskim, a "Gazeta Polska" nadal obstawała przy zarzutach, że był on tajnym współpracownikiem bezpieki. I nadal nie publikowała żadnych dowodów. Abp Wielgus ogłosił słowo do duchownych i świeckich archidiecezji, nad którą rządy ma uroczyście przejąć w najbliższą niedzielę: "Rolą Kościoła jest wzywać ludzi do modlitwy i przestrzegać ich przed nienawiścią, przed zemstą, przed oszczerstwami i pomówieniami rujnującymi życie atakowanych osób; przestrzegać przed niosącym tyle zła inkwizycyjnym szczuciem jednych przeciw drugim oraz przed stosowaniem w życiu niechrześcijańskiej zasady: ząb za ząb". Poza tym milczał.

Wydarzenia nabrały tempa dopiero w poświąteczny piątek. W Salonie Politycznym Trójki Antoni Dudek z IPN poinformował: "Są materiały dotyczące wielu...

5855

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]