Reklama

Bardzo straszny spisek

Bardzo straszny spisek

02.07.2007
Czyta się kilka minut
Zdumiewająca, mówiąc delikatnie, jest akcja medialna podjęta przez związany z Radiem Maryja "Nasz Dziennik. Dwa dni przed nałożeniem przez Benedykta XVI paliusza (znaku władzy metropolitalnej) abpowi Kazimierzowi Nyczowi gazeta ogłosiła materiał zapowiadający podważenie moralnej prawomocności wszystkiego, co doprowadziło do nominacji obecnego metropolity Warszawy.
fot. D. Dziecinny - Agencja Gazeta
Z

Zbieżność z uroczystością w Watykanie nie jest zresztą jedyna: w tych dniach zakończyła się również (patrz omówienia na str. 2) kwerenda prowadzona w archiwach IPN przez Kościelną Komisję Historyczną. Oczywiście nie można wykluczyć, że ta koincydencja jest całkowicie przypadkowa...

"Nasz Dziennik" formułuje następujące twierdzenia:

1. "Sprawę rozegrano w stylu procesów stalinowskich". Nie było dziełem przypadku, że oskarżenia przeciwko abpowi Wielgusowi wysunięto w ten sposób, aby nie mógł skorzystać z cywilizowanych formuł procesowych. Pozbawiono go prawa do obrony, nie podjęto próby weryfikacji dokumentów, nie powołano biegłych, nie przesłuchano świadków.

2. "Gazeta Polska", która opublikowała informacje o rzekomej współpracy arcybiskupa ze służbami, nie miała podstaw do oskarżania abpa Wielgusa, bo w chwili publikacji nie...

8426

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]