Reklama

Poszukiwacze zaginionej teczki

Poszukiwacze zaginionej teczki

20.11.2006
Czyta się kilka minut
Trwa medialne zamieszanie wokół ewentualnych następców metropolity warszawskiego. Na razie dominują artykuły o tym, co nieoficjalnie udało się potwierdzić bądź czego nie udało się potwierdzić, o tym, co nie jest wykluczone, a nawet o tym, czego nie wiadomo.
Bp Stanisław Wielgus
Z

Za przykład może posłużyć tekst "Teczka przeszkodziła w nominacji", który w piątek 17 listopada "Rzeczpospolita" opublikowała na pierwszej stronie. Najpierw streszczono sensacyjne doniesienia "Przekroju", jakoby bp Stanisław Wielgus nie przyjął urzędu ze względu na zawartość jego teczki w IPN. W drugim akapicie zacytowano rzecznika płockiego ordynariusza ("Biskup tej informacji nie komentuje" - oświadczył ks. Kazimierz Dziadak). W trzecim akapicie gazeta przytacza jeszcze inną wersję wydarzeń: sama Stolica Apostolska wycofała się z nominacji na wieść o materiałach zgromadzonych w IPN.

W czwartym akapicie czytamy: "Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o materiały z rozmów, jakie ks. Wielgus prowadził z funkcjonariuszami SB, gdy starał się o paszport w związku z wyjazdami za granicę, ale także podczas pracy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim". Na...

4482

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]