Reklama

Mateusz Odnowiciel

Mateusz Odnowiciel

09.10.2017
Czyta się kilka minut
Mateusz Morawiecki zostanie premierem. Przypominamy jego portret, który publikowaliśmy na łamach „TP” w październiku tego roku.
Fot. Michal Wozniak/East News
Fot. Michal Wozniak/East News
P

Piątek, 22 września. Minęła dziewiąta i w „Trójce” Wojciech Surmacz, jeden z bardziej doświadczonych polskich publicystów ekonomicznych, wita gości oraz słuchaczy w porannej audycji „Winien i ma”.

Rozgrzewkowa runda anegdot nie trwa długo i prowadzący wreszcie podsuwa komentatorom do omówienia temat przewodni, dane o wzroście tegorocznych wpływów podatkowych. Eksperci w studiu zgadzają się z Surmaczem, że finanse publiczne mają się dobrze jak nigdy wcześniej, po czym płynnie dochodzą do wniosku, że za takim prymusem jak szef resortu finansów pozostali ministrowie Beaty Szydło mogą nie przepadać. Teraz czas na muzykę i w eter leci „A Kind of Magic” zespołu Queen, po którym nastąpi wielki finał – wejście na antenę samego wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Komentatorzy i prowadzący nie zadają trudnych pytań. Pozwalają raczej premierowi parować skromnie...

28011

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Otóż pan prezes sobie zamarzył/ zamierzył, że Polska będzie europejską potęgą. Mnie taka wizja - mniejsza o to czy realistyczna - specjalnie nie przeraża. Ale wielu Polaków myśli sobie tak: dla ładu europejskiego potęgą muszą być Niemcy i ewentualnie Francja a Polska niech tam sobie w drugim szeregu grzecznie pozostaje to coś pewnie skapnie z pańskiego stołu. I tu tak naprawdę leży oś sporu, która dzieli Polaków. W tym sporze swoje racje mają i po jednej ze stron się opowiadają realiści i oszołomy, konformiści, idealiści, defetyści, teiści, ateiści, monarchiści i demokraci i inni. W celu realizacji wizji Kaczyńskiego mocnej a nawet potężnej Polski pani premier Szydło musiała ustąpić miejsca panu Morawieckiemu aby Polska mogła trochę przyspieszyć w gospodarczym doganianiu Europy ( a przy okazji pozbyć się kilku niewygodnych ministrów ).

kiedy wrednemu babsztylowi każe składać rezygnację z marionetkowego premierostwa przed sznurkowym w KC PZPRawicy - tyle historia zapamięta z całej tej hucpy

Niemądra prowincjałke bez zmysłu politycznego i przygotowania zastąpił na pierwszej linii cwany bankster pozujący na Europejczyka. Oby tylko Europa nie uznała, ze już wszystko jest w Polsce OK:)))))

Nic tak nie deprawuje władzy jak uwiędła opozycja. Opozycja, którą obecnie mamy w Polsce nie zmusza do wysiłku rządzących co jest złe dla nich samych i - co gorsza - dla Polski. A Europa ? Francja się udobrucha jak kupimy u nich okręty podwodne, a Niemcy chętnie porozumieją się z Morawieckim bazując na temacie polski Wirtschaftswunder.

(o wrednym i wrednej). Tak marnie już z Twoją inwencją, że za papużkę musisz robić ? A co tam z kultem Pięknego Szarego Człowieka? Bo sam jakoś nie wypiękniałeś.

Domyślałem się, od czasu kiedy je pierwszy raz usłyszałem, że soczyste frazy Radosława Sikorskiego staną się szybko popularnym, obiegowym logo haniebnej ekipy i hucpy, jaką na naszych oczach przeprowadzają na szczytach władzy kaczystowscy uzurpatorzy. Symbolem dla bolszewickiej z przekonań części elektoratu bardzo bolesnym, bo miażdżąco prawdziwym. Pańska reakcja na mój post jest tego dla mnie znakomitym dowodem. +++ p.s. nie odczułem ostatnio zmian w przypływach weny twórczej, a co do 'wypięknienia' - cóż, zawsze uważany byłem za w normie przystojnego, z wiekiem jednak oceniano mnie pod tym względem coraz wyżej.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]