Reklama

Mała stabilizacja

Mała stabilizacja

09.06.2009
Czyta się kilka minut
Wybory do Parlamentu Europejskiego pokazały, że wyczerpał się potencjał obietnic bez pokrycia. Kandydaci się tego wystrzegali, wiedząc, że ktoś im to wypomni przy okazji kolejnych głosowań.
W

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego nie zaskoczyły. Podobnie frekwencja, choć warto zauważyć, że jest wyższa niż w roku 2004, mimo iż w całej Europie spadła. Jeśli jest w przeprowadzonych w niedzielę wyborach coś szczególnego, to fakt, że wśród sił politycznych, które podzieliły się mandatami, nikt nie ma poczucia klęski. Żadna z partii nie ma też powodów do zbytniego triumfalizmu.

PO, czyli najlepsza jest ciągłość

Ma się z czego cieszyć rządząca Platforma Obywatelska: nie tylko wygrała drugi raz z rzędu, ale również poprawiła swój wynik w porównaniu z ostatnimi wyborami do Sejmu. To się jeszcze w Polsce nie zdarzyło. Jej przeciwnikom pozostaje na pocieszenie fakt, że Platforma nie przekroczyła 50 proc. i że uzyskała wynik gorszy, niż wskazywały sondaże. Trudno dziś oceniać, czy jest to tylko tzw. efekt...

7891

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]